Katerina Gedevanishvili Stil Akademi Güzellik’in Kurucusu Katerina Gedevanishvili, akademiyi kurma hikayesini ve eğitim anlayışını Klass’a anlattı...

Güzellik alanında verdiği eğitimlerle sektöre nitelikli uzmanlar yetiştiren Katerina GedevanishviliStil Akademi Güzellik Kurucusu Katerina Gedevanishvili, AkademideMEB onaylı diplomalı eğitimlerin yanı sıra sertifikalı eğitimler vererek de farkını ortaya koyuyor. Öğrencileriyle bir aile gibi olan, eğitim sonrası süreçte de her zaman arkalarında duran Katerina Gedevanishvili ‘Eğer bir güzellik akademisi yönetiyorsanız her şeyi mükemmel şekilde yapmalısınız.’ diyor. Aynı zamanda bir Türkiye aşığı olan Katerina Gedevanishvili ile Türkiye’de bir güzellik akademisi açma fikrinin nasıl oluştuğunu, öğrencilerine hangi eğitimleri verdiğini, kendisini farklı kılan özelliklerini Klass okurları için konuştuk.

Katerina Hanım, Haziran 2020’de nitelikli ve kaliteli bir eğitim verme amacıyla Katerina Gedevanishvili Stil Akademi Güzellik’i kurdunuz. Türkiye’ye gelişiniz ve bir güzellik akademisi kurma süreciniz nasıl gelişti?

Türkiye’ye 11 yıl önce turist olarak geldim. Yalnızca bir hafta gibi kısa bir süre bulunmama rağmen kendimi buraya aitmiş gibi hissettim ve kalmaya karar verdim. Benim asıl mesleğim iş ekonomisi ve gıda uzmanlığı. Güzellik ve eğitimcilik sektörü benim idealim arasındaydı. Bu alanda hep iyi bir şeyler yapmak istiyordum. Büyük hedeflerim ve hayallerim vardı. Açacağım Güzellik Akademisi ile ilgili bütün detayları yıllar öncesinden belirlemiştim. 2020 yılının Haziran ayında da açılışımızı gerçekleştirdik. Altı aylık periyotta 30 kişiyi mezun ettik. 2021’de danışan sayımı yıllık 200’e çıkartmayı hedefliyorum.

‘EĞİTİMLERİN HEPSİNİN SONUNDA KURSİYERLERİMİZ DİPLOMA SAHİBİ OLUYOR’

Katerina Gedevanishvili Stil Akademi Güzellik Merkezi’ne gelen öğrencilerinize hangi eğitimleri veriyorsunuz?

Burada güzelliğe dair her konuda eğitim veriliyor. Birtakım ek eğitimlerimiz de var. Bunlardan birisi de ‘hyaluron pen’ adı verilen, iğnesiz ve ağrısız dolgu uygulaması. Bunun gibi sertifika verdiğimiz eğitimlerin dışında ayrıca MEB onaylı diplomalı eğitimlerimiz de var. Profesyonel makyaj, kalıcı makyaj, güzellik uzmanlığı, epilasyon, foto epilasyon, manikür, ipek kirpik, kirpik lifting, masaj ve protez tırnak eğitimleri veriyoruz. Bu eğitimlerin hepsinin sonunda kursiyerlerimiz diploma sahibi oluyor. Alınan bu diplomalarla kişiler kendi iş yerlerini açabildikleri gibi bir profesyonel haline de gelip değişik kurum ve kuruluşlarda çalışabiliyorlar..

‘KURSİYERLERİMİZİN İŞ BULMASINA YARDIMCI OLUYORUZ VE REFERANS OLUYORUZ.

Sizin diğer akademilerden farkınız nedir? İnsanlar neden Katerina Gedevanishvili Stil Akademi Güzellik tercih etmeli?

Bu sektörde doğru ve kaliteli bir eğitim verme konusunda iddialıyım. Doğru bir eğitim verebilmeniz için profesyonel cihazlara ve ürünlere sahip olmalısınız. Son teknoloji cihazlar ve ürünler olmadan iyi sonucu alamıyorsunuz. Her zaman öğrencilerimin arkasında duruyorum. Eğitim süresi bittikten sonra da kapılarım onlara her zaman açıktır. Eksiklerini her zaman buraya gelerek tamamlayabilirler. Bilgilerinin yeterliliğini sürekli kontrol ediyoruz. Bizim için önemli olan öğrencinin bu mesleği hangi amaçla öğrendiği. Bu mesleği benim gibi herkesin severek yapmasını isterim. Kursiyerlerimizin iş bulmasına da yardımcı oluyoruz ve referans oluyoruz. Yurt dışı deneyimi olan bir eğitimciyim. Bu zamana kadar aldığım 25 sertifikam var. İki sertifikamı Almanya’dan aldım. Türkiye’de usta öğretici sıfatıyla bulunuyorum. Bizden alınan diploma ile Türkiye ve yurt dışında çalışıp kendi merkezinizi açabiliyorsunuz. Eğer bir güzellik akademisi yönetiyorsanız her şeyi mükemmel şekilde yapmalısınız. Çünkü eğittiğiniz kişiler ileride çocuklarınıza hizmet verecek ve sizin adınızı büyütecek.