Dermapen

Dermapen tedavi sistemi, cilt gençleştirme dışında akne, suçiçeği izlerinin, çatlakların ve cerrahi uygulama sonrası oluşan izleri azaltmaktadır. Cildin değerli üst tabakası olan epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntemdir.Cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titreşimle iğneleme yöntemiyle cilt üzerinde mikroskobik binlerce kanal açarak ciltte kontrollü bir şekilde epidermal yaralama yapan elektrikle çalışan bir cihazla yapılan tedaviye Dermapen denir.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen cihazı üzerinde çok küçük yapıda 12 adet iğne bulunur ve bu iğneler cihazın tedavi edilen bölge üzerinde gezdirilmesi sırasında derinin yalnızca en üst tabakalarını etkileyecek mikro düzeyde hasarlar oluşturur. Oluşturulan bu hasar cildin yenilenmesi için gerekli olan kolajen ve elastin üretimini teşvik eder ve bölgenin yenilenmesi sırasında cilt sorunları da düzeltilmiş olur. İşlemin ne kadar süreceği, uygulamanın yapılacağı alanın boyutuna göre değişir. Fakat ortalama cilt kusurları için tedavi süresi 30 dakika civarı olarak belirtilebilir.

Dermapen Ne Sıklıkla Önerilir?

Cildinizin tipine, duruma ve yaşınıza göre süreler değişim gösterebilir. Genelde üç ila altı ayda bir bakım randevusu alınmaktadır. Daha çok kişisel bir durumdur. Her kişinin cildi benzersizdir ve bir bireyin tedavisinin ne kadar süreceğini kesin olarak söylemek imkânsızdır. Bununla birlikte, genel olarak çoğu insan, sonuçlarından en az sekiz ila on iki hafta boyunca keyif alır. Cildinize iyi bakarsanız, sonuçların çok daha uzun sürdüğünü görebilirsiniz.