Epilasyon nedir?
 
Kadın ve erkeklerin vücutlarında görülen tüylenmeler estetik açıdan rahatsızlık verir. Yüzde, kollarda, bacaklarda, koltuk altında, ensede, genital bölgede meydana gelen bu tüylenmeler geleneksel yöntemler yerine kalıcı yöntemler kullanılarak yok edilir.  Modern yöntemler içerisinde yer alan epilasyon tekniği kıl köklerini kurutmada başarılı bir role sahiptir. Lazer epilasyon vücudun istenmeyen bölgelerinde bulunan kılların ısı ve ışık enerjisi yardımıyla yok edilmesidir.  Verilen ısı ve ışık enerjisi kıl köklerini hasara uğratır ve dökülmesine sebep olur.
 
Nasıl Yapılır?

Uzman kişiler tarafından yapılan ön incelemeler doğrultusunda epilasyon işlemine geçilir. Uygulamadan 5 gün önce uzun olan tüyler jilet yardımı ile temizlenir. Lazer epilasyon cihazı ve başlığı yardımıyla ısı ve ışık enerjisi vücuda gönderilir. Böylece kıl kökleri tahribata uğrar. Kişilerin cilt tonuna uygun enerji değeri ayarlanır ve uygun doz ile işlem gerçekleşir.
 
Ne kadar sıklıkla uygulama yapılır?

İlk seans takiplerinde 1 ay ara ile periyodik olarak uygulanmalı, seanslar ilerledikçe kılın gerilemesine göre seans araları açılmalıdır.