Saç Simülasyonu Nedir ?

Saç simülasyonu, kafa derisine uygulanan bir çeşit kalıcı renklendirme uygulaması olarak tanımlanabilir. Epidermal mikropigmentasyon uygulanarak gerçekleştirilen ve cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir. Bu uygulama ile kafanızda saç olmayan kısımlara küçük boya efektleri uygulanarak saç varmış gibi gösterilir. Bir anlamda boya ile illüzyon yapılır. Kesinlikle bir saç ekim yöntemi değildir. Fakat saç ekiminden sonra tamamlayıcı bir yöntem olarak kullanılırsa, oldukça iyi sonuçlar doğurur. Bu uygulama saçkıran gibi bölgesel saç problemlerinin çözümünde de etkili rol oynar.

Saç Simülasyonu Nasıl Uygulanır?

Simülasyonu yönteminde, özel cihazlar aracılığı ile kafa derisine mikropigmentasyon yani renklendirme uygulanır. Bu pigmentasyon esnasında, saç kökleri ve kıl yapılarına benzer formlar kullanılır. Bu şekilde de doğal, dolgun bir saç görüntüsü elde edilmiş olur. Saç simülasyonu işlemi dövme cihazlarından farklı olarak özel cihazlarla yapılır. Bununla birlikte, kişiye özel ve tek kullanımlık steril iğnelerle ve steril ortamda çalışılması gereklidir. Simülasyon işlemi saç ekiminden sonra uygulanabilir. Ayrıca saç simülasyonu yapılmış bir bölgeye de saç ekimi yapılabilir.

Uygulama süresi ne kadardır?

İlk seans uygulama süresi, yapılacak alana bağlı olarak 1,5 ile 2 saat arasında değişkenlik gösterir. Saç simülasyon işleminde uygulama bölgesi kremlerle uyuşturulur. Böylelikle işlem sırasında yoğun bir ağrı hissedilmez. Uygulama sonrası yara ve çizik oluşmadığı için kişi rahatlıkla normal yaşantısına devam edebilir.